Generał Christan Blanchon oddaje hołd superbohaterom – przeciwnikom „szczepień” przeciw Covid-19

Francuski generał wojsk powietrzno-desantowych, Christian Blanchon, oddał publicznie hołd przeciwnikom „szczepień” przeciw Covid-19. Sam też oparł się fali nagonek. Po dwóch latach prześladowań, pogardy, obelg, presji wobec ludzi odważnych, pełnokrwistych, zasłużyli na największy hołd pod ich adresem. Są super-bohaterami, avengersami, którzy wytrzymali prześladowania, jakich w historii nie było. Byli oni zdolni do takiej odwagi, do tak krytycznej zdolności, jasnego i precyzyjnego widzenia totalitarnej propagandy, iż wzorcowo znieśli prześladowania, jakich do tej pory nie było.

Właśnie ci ludzie są nadzieją świata, ucieleśniają to, co jest w ludziach najcenniejsze, najlepsze. Są oni szczególnego rodzaju, ale można ich znaleźć wszędzie, niezależnie od wieku, kraju, wykształcenia i wyznawanych poglądów. Są ludźmi powyżej średniej społeczeństw, są jądrem narodów, to oni tworzą kulturę, cywilizację, podbijają horyzonty.

Zrobili to, co niemożliwe, sami, opierając się totalitarnym naciskom. Okrucieństwo wobec nich było niezmierzone. Nigdy wcześniej w dziejach ludzkości nie było tak masowego i silnego prześladowania.

Andrzej Filus

(Visited 304 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*