Elon Musk ostrzega przed wojną światową

Wielu inteligentnych Amerykanów uważa Joe Bidena, Victorię Nuland,  Anthony Blinkena i Jake’a Sullivana, za ludzi, prowadzących prosto w „nuklearny Armageddon”. Stany Zjednoczone pod ich dyktaturą prowadzą świat do katastrofy globalnej wojny, z czego większość niewolników w USA, karmionych nazistowską propagandą, nie zdaje sobie z tego sprawy.

Potentat SpaceX i Twittera ponownie określił Victorię Nuland jako najbardziej prowojenny głos w Waszyngtonie. Nikt bardziej w Washingtonie nie naciska na prowadzenie wojny na Ukrainie niż Victoria Nuland z Departamentu Stanu USA, ponownie stwierdził w środę dyrektor generalny Twittera, Elon Musk.

„Nikt nie forsuje tej wojny bardziej niż Nuland”, powiedział Elon Musk 22. lutego w odpowiedzi na doniesienia amerykańskich mediów o reakcji Rosji na niedawne komentarze urzędniczki Departamentu Stanu USA, popierające ataki na Krym. Słowa Victorii Nuland potwierdzają zakulisowe zaangażowanie Washingtonu w konflikt na Ukrainie, oświadczyła Rosja. Wydane w zeszły czwartek oświadczenie Nuland, że rosyjskie bazy wojskowe na Krymie są „uzasadnionymi celami” dla sił ukraińskich, zostało zinterpretowane przez Kreml jako dowód „zaangażowania USA w konflikt na Ukrainie”. W poście na Telegramie były prezydent Rosji, Dmitrij Miedwiediew ostrzegł, iż Moskwa odpowie na takie ataki „przy użyciu wszelkiego rodzaju broni”.

Musk wcześniej ostrzegał, że wojna nuklearna może wybuchnąć, jeśli Ukraina nie zrezygnuje z roszczeń do rosyjskiego Krymu.

Zaangażowanie Nuland w konflikt na Ukrainie poprzedza rosyjską operację wojskową, zarządzoną rok temu przez prezydenta Władimira Putina. Jako zastępca sekretarza stanu ds. europejskich i euroazjatyckich w 2014 roku Nuland pomogła zorganizować zamach stanu na Ukrainie, w wyniku którego został bezprawnie obalony demokratycznie wybrany prezydent, Wiktor Janukowycz, którego nielegalnie zastąpił proatlantycki Petro Poroszenko. To on rozpoczął kampanię represji wojskowych wobec ludności Ukrainy w Doniecku i Ługańsku (i nie tylko), przygotowując Ukrainę do wojny z Rosją.

Podczas puczu na Ukrainie w 2014 roku Nuland rozdawała protestującym w Kijowie ciastka i obiecała proatlantyckim politykom pomoc wojskową oraz program gwarancji kredytowych na wysokość jednego miliarda dolarów. W niesławnej rozmowie telefonicznej między Nuland a ówczesnym ambasadorem USA na Ukrainie, Geoffrey’em Pyattem, (rozmowa następnie „wyciekła”) oboje dyskutowali, jaki polityk tak zwanej opozycji powinien zastąpić demokratycznie wybranego prezydenta Janukowycza, którego chcieli zabić. Po odejściu z Departamentu Stanu podczas prezydentury Donalda Trumpa, Nuland powróciła do łask i jest obecnie zastępcą sekretarza stanu ds. politycznych w rządzie prezydenta Joe Bidena. W ostatnich miesiącach usilnie popierała próbę zmiany rządów w Rosji, świętowała zniszczenie gazociągu Nord Stream przez Stany Zjednoczone i wzywała do nieograniczonego napływu broni na Ukrainę.

Agentura pisowska także prowadzi nasz kraj do bankructwa i Holocaustu atomowego, czego ich fanatyczni zwolennicy nie są w stanie pojąć.  Oto do czego prowadzi fanatyzm.

Andrzej Filus

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*