Dlaczego agresorem na Ukrainie jest Ameryka, a nie Rosja (3)

Francja, Niemcy i Rosja zawarły w lutym 2015 roku II porozumienie o zawieszeniu broni w Mieńsku, które Ługańsk i Donieck dobrowolnie podpisały, a które Ukraina musiała podpisać, aby podtrzymać szanse na przyjęcie do UE reżimu, zainstalowanego przez USA. Ale Ukraina nigdy nie zastosowała się do Mieńska II i po prostu kontynuowała ostrzał obu separatystycznych republik. Reżim USA był zdeterminowany, by zdobyć Ukrainę jako bazę wypadową do inwazji na Rosję. 24. lutego 2022 roku Rosja dokonała inwazji na Ukrainę, aby temu zapobiec. Ale teraz wydaje się, że zamiast zmniejszać NATO, prawdopodobnie wzrośnie jeszcze szybciej, ponieważ media z powodzeniem przedstawiają agresję jako rosyjską, a nie amerykańską. Wojna jest z powodzeniem przedstawiana jako wojna między Ukrainą a Rosją, ale zamiast tego w rzeczywistości toczy się między USA a Rosją, a Ukraina jest tylko najgorętszym polem bitwy na tym etapie wojny.

Tak więc: chociaż Baerbock ma rację, że „każdy, kto dostarcza broń agresorowi podczas wojny, robi coś przeciwnego do zakończenia wojny”, myli się — naruszając wyraźnie udokumentowaną historię — twierdząc, iż Rosja rozpoczęła tę wojnę, a nie Stany Zjednoczone. To była i jest tylko i wyłącznie agresja USA i pozostałych państw natowskich przeciwko Rosji.

Granica z Ukrainą leży blisko do centralnego dowództwa Rosji, które znajduje się w Moskwie, zaledwie 317 mil, czyli pięć minut lotu rakietą. Kryzys kubański z 1962 roku dotyczył nalegań Ameryki, aby Związek Radziecki nie umieszczał swoich pocisków nuklearnych zaledwie 1131 mil, czyli 30 minut lotu, od miejsca, które mogłoby stać się sowieckim błyskawicznym atakiem nuklearnym. Dlatego 17. grudnia 2021 roku Rosja przedstawiła Ameryce i NATO żądanie, aby Ukraina nigdy nie została wpuszczona do NATO. 7. stycznia 2022 roku USA i ich natowska organizacja jednocześnie powiedziały „Nie!” i że nie będą nawet w tej sprawie negocjować. Wtedy Rosji pozostała tylko opcja militarna: dokonać inwazji na Ukrainę, co też uczyniła 24. lutego 2022 roku. Ale to nie było przyczyną rozpoczęcia tej wojny. Zaczęło się w 2014 roku, tak jak powiedział Stoltenberg. To było szczere oświadczenie z jego strony, ale Baerbock skłamała, ponieważ 15. lutego 2015 r. film Snajperzy Majdanu udokumentował realia. Zatem Baerbock jest agentką rządu USA, a nie reprezentantką narodu niemieckiego.

To nie jest rosyjska agresja przeciwko Ukrainie, ale amerykańska agresja przeciwko Rosji, a Ukraina jest po prostu wybranym przez Amerykę polem bitwy, na którym rozpocznie wojnę między Ameryką a Rosją, z armią ukraińską i całym NATO, jako siłami zastępczymi Ameryki. To wojna reżimu USA o podbój Rosji.

Wszelkie zarzuty, że inwazja Rosji na Ukrainę 24. lutego 2022 roku rozpoczęła tę wojnę, są rażącym kłamstwem.

 

Eric Zuesse

Tłum. Andrzej Filus

Nowa książka Erica Zuesse’a, AMERICA’S EMPIRE OF EVIL: Hitler’s Posthumous Victory, and Why the Social Sciences Need to Change, opowiada o tym, jak Ameryka przejęła świat po II wojnie światowej, aby zniewolić go na rzecz miliarderów z USA i ich sojuszników. Kartele pozyskują światowe bogactwa, kontrolując nie tylko „wiadomości” mediów, ale także „nauki społeczne” – oszukując opinię publiczną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*