Czy można zdradzić idiotę? Znów zdradzą Polskę i Polaków, tych niespełna rozumu? (5)

Staje się zatem oczywiste, dlaczego Rosjanie przywiązują dużą wagę do wojny informacyjnej i psychologicznej – po prostu dlatego, że wierzą, iż głównym polem bitwy w XXI wieku jest ludzka świadomość. „Głównym celem jest ograniczenie do minimum konieczności użycia twardej siły militarnej, zmuszenie sił zbrojnych i ludności cywilnej wroga do wsparcia atakującego ze szkodą dla własnego państwa i kraju”. To widzieliśmy w pierwszych etapach specjalnej operacji militarnej FR roku 2022/2023, gdzie koncentrowano się przede wszystkim na rozmiękczeniu morale Ukraińców, co w zasadzie w stopniu podstawowym zawiodło. Odnosząc się do Sun Tzu, jeśli nie można pokonać wroga bez walki, to należy przynajmniej starać się „utrzymywać go w ciemności” tak długo, jak to możliwe. Rosja i jej strategiczni oponenci uderzają bezpośrednio w rdzeń demokracji – demos. Próbują wpływać i kształtować percepcję ludzi. Kreml i Biały Dom wykorzystują wiele pokojowych środków i narzędzi, od ekonomii i energetyki po religię i informację. Demokracje są szczególnie podatne na takie narażenie ze względu na wolności i media. Zacierając granice między wojną a pokojem, oszustwem a rzeczywistością oraz stosunkami międzypaństwowymi i działalnością wywrotową, hybrydowe kampanie wojenne wielkich mocarstw przeciwko wielu aktorom. To mistyfikacja, działanie we mgle – działania wojenne stały się jasne dopiero po dłuższym czasie. Wyzwaniem jest tu utrzymanie ich w tajemnicy aż do ostatniej fazy planowanego konfliktu.

 

X X X

W obecnych warunkach sens wojny hybrydowej Stanów Zjednoczonych i ich sojuszników przeciwko Rosji polega na eliminacji rosyjskiej państwowości, rozdrobnieniu kraju i przekazaniu jego poszczególnych części pod zewnętrzną kontrolę. Koncepcja idealna zniszczenia i rozwodnienia imperium.  Kolejnym krokiem będzie przejęcie kontroli nad innymi ważnymi częściami Eurazji – Chinami i Indiami, które na razie pełnią rolę obserwatorów, ale dostrzegają nadchodzące widmo wojny totalnej sił liberalnej destrukcji. Celem wojny hybrydowej jest wykorzystanie technologii kontrolowanego chaosu do zniszczenia sfer administracyjno-politycznych, finansowo-ekonomicznych, kulturowych i ideologicznych zarządzania działalnością społeczną ludzi, a następnie ustanowienie całkowitej kontroli zwycięskiej władzy nad terytorium i populacją. 

Strategia USA i NATO w zakresie wojen hybrydowych, ich testowanie w szeregu konfliktów w różnych częściach świata stwarzają od lat bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego Rosji. Co więcej, wojna hybrydowa przeciwko Federacji Rosyjskiej i jej sojusznikom przybrała dziś dość konkretne zarysy. W Stanach Zjednoczonych i w kwaterze głównej NATO opracowywane są odpowiednie koncepcje, tworzone są niezbędne siły i środki, w dalszym ciągu podejmowane są próby zapewnienia wpływu na wewnętrzną liberalną i demokratyczną opozycję w Rosji, aby we właściwym czasie zradykalizować jej ekstremistyczne części. Wojna hybrydowa, narzucona Rosji przez jej geopolitycznych rywali faktycznie stała się środkiem konfrontacji międzypaństwowej, a zakres działań i destrukcyjne skutki we wszystkich istotnych obszarach państwa pozwalają wykorzystać groźbę nasilenia działań destabilizujących (przede wszystkim sankcje gospodarcze i cyberataki) jako środek strategicznego niejądrowego odstraszania, nacisku i zastraszania. Wraz z prowadzeniem operacji wywrotowych przeciwko Rosji, w bliższej i dalszej strefie tworzy się kilka osobliwych, duszących pierścieni – „pętli anakondy” wojny hybrydowej. W bliskiej strefie ważną rolę przypisuje się NATO, jako instrumentowi ciągłego nacisku militarnego i antyrosyjskich prowokacji.

Wzrasta aktywność militarna sojuszu w krajach bałtyckich, w Arktyce, na zachodniej i południowej granicy naszego kraju, na Morzu Czarnym, a rozmieszczenie w Polsce obszaru drugiej pozycji amerykańskiego systemu przeciwrakietowej obrony strategicznej jest ukończone. Rośnie liczba ćwiczeń wojskowych według prowokacyjnych scenariuszy. Destabilizacja sytuacji na obwodzie granic Rosji na Ukrainie, Zakaukaziu i w Azji Środkowej tworzona jest celowo. W strefie dalekiej prowadzone są operacje antyrosyjskie w krajach i regionach, w których Rosja ma istotne interesy gospodarcze i wojskowo-polityczne. Rosja ma być permanentnie osaczana i ma wiedzieć, że jej byt zależy teraz tylko i wyłącznie od zaciskającej się rękami kata z Wall Street wisielczej liny… (Cdn.)

Roman Boryczko,

03.09.2023

One thought on “Czy można zdradzić idiotę? Znów zdradzą Polskę i Polaków, tych niespełna rozumu? (5)

  • 23/09/23 o 09:00
    Permalink

    -Polacy przede wszystkim są urodzonymi psychopatami i zbrodniarzami -od lat już sobie -tak kalkulują : ” -No -Nam Ta Wojna dla USA dla WASZYNGTONU WALL STREET Nowego JORKU -w której -My dla AMERYKANÓW -tak zabijamy w Niej dzisiaj ROSJAN -my zabijamy “-tych głupich ruskich ” -tak poddawanych -przez tych mięczaków i przez tych tchórzy SZOJGU, PUTINA, Pieskowa, Gierasimowa -NAM -się -ta Wojna -bardzo opłaci !! ” -Nam się ta Wojna -bardzo opłaci !! -bo -MY się na tej Wojnie -tak bogacimy !! -My -sie na tej wojnie tak bogacimy !! ” -I -my się na niej -jeszcze bardziej wzbogacimy w 2024 w 2025 w 2026 -itd -itd !! ” -a ” -te bezbronne “-te głupie ruskie ” -wciąż tak zdradzane i podawane przez Tych Mięczaków” – SZOJGU, PUTINA, -Pieskowa -itd -tak na Niej giną !! ” -Tak na Niej giną -i w 2024 w 2O25 -będą -oni -tak dalej -tak będą ginąć !! ” -a -Nam -Ta Wojna dla USA dla STANÓW ZJEDNOCZONYCH -tak się opłaci !! ” -NAM -TA WOJNA TAK SIĘ OPŁACI !! “

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*