Cel bogatych – wszyscy malutcy spotkają się… przy śmietniku (3)

W 2015 r. Gates zapytał na blogu: „Jak możemy wyprodukować wystarczającą ilość mięsa bez niszczenia planety?” i sam odpowiedział, że „jednym z rozwiązań byłoby poproszenie największych drapieżników – Amerykanów i nie tylko – o ograniczenie konsumpcji mięsa nawet o połowę”. Następnie dodał: „Wiążę również nadzieję z przyszłością substytutów mięsa”, zauważając, iż zainwestował w rozwiązania alternatywne wobec mięsa, jakie proponuje np. firma Impossible Foods, współfinansowana przez Google i Jeffa Bezosa oraz Gatesa. Impossible Foods stawia sobie za cel zastąpienie w naszej diecie mięsa produktami roślinnym za 15 lat.

Gates od dawna jest orędownikiem stosowania organizmów genetycznie modyfikowanych – GMO i produktów pochodzenia roślinnego – jako alternatywy dla mięsa, w imię zrównoważonego rozwoju. W 2016 r. miliarder wyjaśnił Wall Street Journal, że nasiona modyfikowane genetycznie mają cechy, które sprawiają, iż uprawy GMO są skutecznym narzędziem do walki z głodem, np. w Afryce. „Skarbiec natury” to roślinna arka Noego, kontrolowana przez kilku najważniejszych, światowych zwolenników eugeniki i redukcji liczby ludności. W razie globalnego kryzysu żywnościowego tacy potentaci agrobiznesu GMO jak Bayer-Monsanto czy Syngenta oraz współpracujący z nimi superbogacze, jak np. rodziny Gatesów, Sorosów albo Rockefellerów, będą mieli do nich dostęp. Miliarder Bill Gates wraz Fundacją Rockefellera i GAVI założył partnerstwo publiczno-prywatne ID2020 Alliance, którego celem jest stworzenie globalnego standardu cyfrowej tożsamości biometrycznej. To nie film SF i pieśń bliżej nieodgadnionej przyszłości. To rzeczywistość dzisiejszego dnia!

Aadhaar to 12-cyfrowy, niepowtarzalny numer identyfikacyjny, który mieszkańcy lub posiadacze paszportów Indii mogą uzyskać dobrowolnie na podstawie danych biometrycznych i demograficznych. Dane są gromadzone przez utworzony w 2009 r. Unique Identification Authority of India (UIDAI). To największy system biometrycznej identyfikacji, który główny ekonomista Banku Światowego, Paul Romer określił jako „najbardziej zaawansowany program identyfikacji na świecie”. To ponad miliard osób, zarejestrowanych w najpojemniejszej bazie danych identyfikacji biometrycznej, jaką kiedykolwiek zbudowano.

Projekt obejmuje skanowanie tęczówki i pobieranie odcisków palców całej populacji Indii. Bill Gates dał swój wkład przy tym projekcie wieloletniemu przyjacielowi z Indii, Nandanowi Nilekani, współzałożycielowi firmy InfosisAkshata Murty jest córką hinduskiego miliardera Narayana Murthy, który nazywany jest „hinduskim Billem Gatesem”. Założył w 1981 r. w Bangalore (Indie) spółkę Infosys. Dziś Akshata jest żoną Rishi Sunaka – brytyjskiego polityka, pochodzenia indyjskiego. Od 2022 to premier Wielkiej Brytanii i lider Partii Konserwatywnej.

Rząd Indii oraz pewnie rząd UK i służby USA wykorzystują dane, zebrane w ramach programu Aadhaar w celu „automatycznego śledzenia podróży obywateli, zmiany pracy lub zakupów nieruchomości”, integrując informacje w czasie rzeczywistym z bazą danych bezprzestrzennych, zbudowaną przez indyjską agencję kosmiczną ISRO. Wszechobecny nadzorca obserwuje społeczeństwo, monitorując, analizując i zapisując w czasie rzeczywistym każdą transakcję i każdy ruch każdego z obywateli.

Good Club to grupa, w której skład wchodzą: David Rockefeller Junior – patriarcha najbogatszej amerykańskiej dynastii, miliarderzy: Warren Buffett i George Soros oraz Michael Bloomberg, były burmistrz Nowego Jorku i oczywiście Bill Gates, a także potentaci medialni: Ted Turner i Oprah Winfrey oraz Patricia Stonesifer – była dyrektor naczelna Fundacji Billa i Melindy Gatesów.

Współzałożyciel Microsoftu i autor książki Jak uniknąć katastrofy klimatycznej od lat lobbuje i rysuje przyszłość dla nowej wspaniałej ludzkości, wolnej od brzemienia swych ojców i dziadków. Gates stwierdził też, iż w walce ze zmianami klimatycznymi potrzebujemy wielu nowych technologii. Jako przykłady wymienił syntetyczne mięso, magazynowanie energii i nowe sposoby wytwarzania materiałów budowlanych. Przestrzegł też przed szkodami wyrządzonymi naturze i przypomniał, że ocieplanie się klimatu przyspiesza szereg procesów. „Istnieje większe poparcie społeczne dla podjęcia dużych kroków w celu uniknięcia katastrofy klimatycznej niż kiedykolwiek wcześniej. Inspirujące jest to, iż rządy i firmy na całym świecie wyznaczają ambitne cele w zakresie redukcji emisji. Potęga świata do wymyślania napawa mnie optymizmem”.

Miliarder wyraził też nadzieję, iż skończyła się era denializmu klimatycznego i że redukcja emisji pozostaje kluczowym celem. To osiągnięcie  zerowej emisji netto do 2050 roku. William H. Gates Foundation i Gates Foundation Learning to w połączeniu Fundacja Bill & Melinda Gates (BMGF), która została założona w 2000 r. i jest uznawana za największą prywatną fundację na świecie. Jej aktywa wynoszą 46,8 mld USD. Z tych pieniędzy rekrutuje się nowych piewców i wyznawców zmian. Najprawdopodobniej pomysł naukowców wieloletniego eksperymentu geoinżynieryjnego wszedł w życie. W ramach projektu Stratospheric Controlled Perturbation Experiment (SCoPEx), planowano rozpylenie 2 kg dwutlenku siarki, tlenku glinu lub węglanu wapnia na wysokości ok. 10 km nad Nowym Meksykiem. Projekt mógł doprowadzić do nasilenia zmian klimatycznych, wzrostu liczby gwałtownych zjawisk i rozregulować klimat planety.

Erupcje wulkanów El Chichón w 1982 r. i Pinatubo w 1991 r. spowodowały zmniejszenie plonów ryżu, soi, pszenicy i kukurydzy. Realizacja projektu oznaczałaby możliwość tragicznych m.in. dla rolnictwa skutków i światowej klęski głodu. Eksperyment prawdopodobnie odbył się w ramach projektu Solar Geoengineering Research Program, będzie finansowany przez Uniwersytet Harvarda i zasilony 7 mln USD m.in. przez Gatesa, Alfred P. Sloan Foundation i Hewlett Foundation. 

Fundacja Rockefellera wraz z rockefellerowskim Population Council, Bankiem Światowym oraz amerykańskimi Narodowymi Instytutami Zdrowia były zaangażowane w 20-letni projekt, rozpoczęty w 1972 r., mający na celu opracowanie ukrytej szczepionki aborcyjnej z nosicielem tężcowym – realizowany dla WHO. Akcja, finansowana przez WHO i UNICEF, miała miejsce w Kenii w marcu 2020 r. Ofiarami znowu stały się kobiety. Proceder miał na celu kontrolę urodzeń, a sprawę ujawnił Kościół. W Kenii nie było szczególnych wskazań do masowych szczepień przeciwko tężcowi. W 2014 r. ukazała się informacja, że firma Microchips Biotech, Inc., Massachusetts opracowała nową formę antykoncepcji: bezprzewodowy implant, który może być włączany i wyłączany za pomocą pilota i jest zaprojektowany na 16 lat aktywności. Fundacja Gatesów przyznała firmie 20 mln USD na dalsze prace nad tego rodzaju implantami.

 

X X X

Gwiazdy You Tube, grzebiące w śmietnikach zarabiają na wyświetleniach od swoich widzów. Zarabiają również na zbywaniu znalezionych skarbów! Biorą udział w magicznym kole. Pierwszy był ktoś, kto nabył te rzeczy – były mu potrzebne, cieszył się nimi. Potem sam lub ktoś inny pozbył się tego dobytku po to, by „celebryci” i „śmietnikowi artyści” to znaleźli. Następnie w przyszłości prawdopodobnie znajdzie się na te skarby nowy właściciel i gra zacznie się od nowa. Magiczne zaklęte koło obcowania z czymś, co jako śmieć już leży…

Roman Boryczko,

11. listopada 2023 roku

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*