Butkevičius chce zaprosić AWPL do koalicji

 

 

 

 

 

 

 

Przewodniczący socjaldemokratów Algirdas Butkevičius w wywiadzie dla Radia znad Wilii powiedział, iż mimo sugestii prezydent Republiki Litewskiej, koalicja z Partią Pracy powstanie. Szef socjaldemokratów powiedział, że zamierza zaprosić polską partię do koalicji.

Lider socjaldemokratów oświadczył, że nie ulegnie sugestiom prezydent Grybauskaitė w sprawie Partii Pracy.„Musimy tworzyć taką koalicję, jaka była przewidywana. Nie możemy zawieść swoich wyborców. Wyborcy głosując na nas, oczekują pewnych zmian. Natomiast, jeśli wejdziemy do koalicji razem z konserwatystami i liberałami, to będziemy musieli faktycznie realizować prawicowy program” – powiedział socjaldemokrata.

Butkevičius powiedzia, że w składzie przyszłej koalicji chciałby widzieć Akcję Wyborczą Polaków na Litwie. „Planujemy zaprosić AWPL do koalicji. Zamierzamy to zrobić w następnym tygodniu” – powiedział lider zwycięskiej partii. Zdaniem polityka programy obu partii są zbieżne, a część postulatów AWPL warto włączyć do programu rządowego.

 

Na zdjęciu: Algirdas Butkevičius

 

Pierwodruk: pl.delfi.lt

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*