BlackRock: Kim jest ta półmroczna grupa finansowa? Potężny finansowy Behemot, rosnący w siłę i we wpływy na najwyższych szczeblach władzy

Artykuł warty odnotowania i zapoznania się z nim. Dobrze oddaje szczegółowe rysy Bolszewii Amerykańskiej.

AF

 

BlackRock jest największym na świecie funduszem inwestycyjnym, zarządzającym aktywami w wysokości 6,3 miliarda dolarów, będącymi w rękach indywidualnych inwestorów. Został nazwany przez niektórych jako „nowy Goldman Sachs”. Od 2004 roku firma BlackRock zatrudnia wielu byłych urzędników państwowych i potężnych bankierów, co prowadzi do oczywistych potencjalnych konfliktów interesów. Prezes Larry Fink jest powiązany zarówno z Hillary Clinton, jak i Donaldem Trumpem. Były dyrektor BlackRock, Craig Phillips, obecnie urzędnik Departamentu Skarbu, kieruje działaniami o utrzymanie miliardów dolarów funduszu inwestycyjnego poza przepisami Dodda-Franka (ustawa Dodda-Franka o reformie Wall Street i ochronie konsumentów, to obszerny akt prawny, dotyczący reformy finansowej, który został przyjęty w 2010 roku za rządów Obamy, a powstał w odpowiedzi na kryzys finansowy 2008 roku, nazwany od projektodawców – senatora Christophera J. Dodda (D-Conn.) i kongresmena Barneya Franka (D-Mass.).

BlackRock, obsługujący również fundusze emerytalne Meksyku, ma głębokie powiązania z  administracją byłego prezydenta, Enrique Peña Nieto (2012–2018). Super-fundusz ma udziały finansowe w płatnych meksykańskich drogach, szpitalach, gazociągach, więzieniach i innej infrastrukturze. Nieto prywatyzował PEMEX, państwowego monopolistę naftowego.

BlackRock szybko zorganizował 1 miliard dolarów na projekty energetyczne. Syn Carlosa Slima, najbogatszego człowieka Meksyku i jednego z najbogatszych ludzi na świecie, zasiada w zarządzie BlackRock. BlackRock zasadniczo zainwestował meksykańskie fundusze emerytalne w swoje projekty infrastrukturalne. Niedawny wybór lewicowego Andrésa Manuela Lópeza Obradora może zagrozić wpływowi ludzi Finka w Meksyku. Obecny prezydent nazwał BlackRock „białą mafią finansową”, jednak po spotkaniu z Finkiem – znacznie złagodził swój ton.

Jeśli Joe Biden obejmie prezydenturę, co najmniej dwa kluczowe stanowiska w jego gabinecie będą obsadzone przez urzędników BlackRock. Jeden z nich, były szef sztabu Finka, Adewale „Wally” Adeyemo, jest obecnie prezesem Fundacji Obamy. Fink jest pozornie typowym liberałem głównego nurtu, jednakże inwestycje BlackRock w prywatne więzienia (nowe obozy koncentracyjne – przypis AF) i w sektorze producentów broni sprawiły, że stał się przedmiotem protestów i żądań usunięcia go z zarządu Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku. Brian Deese z BlackRock jest także potencjalnym kandydatem na lukratywne stanowisko w administracji Bidena. Deese to były doradca Obamy – on nadzorował wieloletnie wysiłki Finka, aby zmiany klimatyczne stały się centralnym punktem działań BlackRock. The Campaign for Accountability, grupa nadzorująca walkę z korupcją, ustanowiła BlackRock Transparency Project, aby dokładniej zbadać dostęp organizacji, wpływy i kryminalne relacje z urzędnikami państwowymi. Zagorzały przeciwnik Trumpa, kongresmen Adam Schiff, jest również powiązany z BlackRock, a fundusz uczestniczył w ukraińskich skandalach z udziałem Joe i Huntera Bidenów. Thomas Donilon, były doradca Obamy ds. bezpieczeństwa narodowego i dyrektor, zarządzający BlackRock Investment Institute, to nazwisko, o którym wspomniano podczas dochodzenia w sprawie prania brudnych pieniędzy z Burismy, gigantycznej firmy gazowej na Ukrainie, w której zarządzie zasiadał Hunter Biden.

 

NAJPOTĘŻNIEJSZA FIRMA NA ŚWIECIE?

BlackRock jest nazywany „najpotężniejszą instytucją w systemie finansowym”, „najpotężniejszą firmą na świecie” i „czwartą gałęzią rządu”. W sierpniu 2019 roku szefowie BlackRock przedstawili na dorocznym spotkaniu głównych bankierów w Jackson Hole w Wyoming propozycję, wzywającą bankierów do zerwania z tradycją oddzielenia prywatnych inwestycji od państwowych, przez połączenie polityki pieniężnej z polityką fiskalną. Zaproponowali ustanowienie „stałego awaryjnego instrumentu fiskalnego”, który mógłby zostać uruchomiony, gdy „manipulacja stopami procentowymi nie działa już w celu uniknięcia deflacji”. Na czele tego „instrumentu” stałby „niezależny ekspert”, wyznaczony przez bank centralny. Tak jak kryzys Covid-19 przyniósł korzyści wielu elitarnym siłom, tak samo był darem niebios dla BlackRock. W marcu 2020 roku otrzymano kontrakt bez przetargu na mocy ustawy o pomocy i bezpieczeństwie gospodarczym w przypadku koronawirusa (ustawa CARES), aby wdrożyć fundusz slush o wartości 454 miliardów dolarów, ustanowiony przez Departament Skarbu we współpracy z Rezerwą Federalną. Fundusz ten byłby w stanie zapewnić kredyt dla DED-u na ponad 4 trylionów dolarów.

 

POCHODZENIE BLACKROCK

BlackRock powstał w 1988 roku w ramach  partnerstwa z międzynarodową firmą z prywatnym kapitałem /private equity/ Blackstone Group. Po kryzysie bankowym w 2008 roku, Blackstone Group przejęła upadłe nieruchomości po najniższych cenach i wynajęła je po zawyżonych cenach. BlackRock odcisnął swoje piętno w latach 90. XX w., promując papiery wartościowe zabezpieczone hipotecznie, które były przyczyną kryzysu gospodarczego w 2008 roku. Specjalizowali się także w wykupie tak zwanych „toksycznych aktywów”, czego zakazała robić Rezerwa Federalna. Jednak większość sukcesu BlackRock pochodziła z „funduszy podlegających obrotowi giełdowemu”, jakie zapewniły im aktywa o wartości prawie 2 trylionów dolarów.

Uosabiając monopolistyczną konsolidację władzy, panującą na całym świecie, te „fundusze giełdowe” stanowią obecnie prawie połowę wszystkich inwestycji w akcje. BlackRock jest jedną z zaledwie trzech gigantycznych firm, kontrolujących te fundusze, obok Vanguard i State Street. Ta „wielka trójka” stała się największym udziałowcem w firmach notowanych na giełdach – około 90% firm z listy S&P 500, w tym Apple, Microsoft, ExxonMobil i General Electric. BlackRock jest również znaczącym inwestorem w mainstreamowych koncernach medialnych.

Investigate Europe – grupa oddanych niezależnych dziennikarzy w UE – zauważyła, że BlackRock „podważa konkurencję poprzez posiadanie udziałów w konkurencyjnych firmach, zaciera granice między prywatnym kapitałem a sprawami rządowymi, poprzez ścisłą współpracę z organami regulacyjnymi i opowiada się za prywatyzacją programów emerytalnych w celu skierowania kapitału oszczędnościowego do własnych funduszy. Spodziewajcie się Państwo, że w przyszłości dowiemy się więcej o BlackRock, zwłaszcza jeśli pan Biden będzie sprawował rządy w Białym Domu przez kilka następnych lat.

Donald Jeffries

Tłum. AF

Autor artykułu, Donald Jeffries, jest szanowanym autorem i badaczem, którego prace nad zabójstwami JFK, RFK i MLK oraz innymi poważnymi zbrodniami w Deep State zostały opisane w trzech książkach, obecnie sprzedawanych w sklepie internetowym American Free Press.

Źródło: American Free Press

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*