Anioł na krakowskim Rynku

 

 

 

 

 

 

Od redakcji: w mało pokojowy sposób władcy Krakowa pozbyli się dziś rano demonstrantów z Rynku Głównego. Łamiąc procedurę, wymagającą trzykrotnego obwieszczenia o rozwiązaniu legalnego zgromadzenia (wezwano protestujących do opuszczenia Rynku tylko raz) urzędnicy nakazali likwidację miasteczka namiotowego. Wzywane internetowo wsparcie – niestety – nie nadeszło.

Rzecz skończy się w sądzie, ale „lewicowy” prezydent KrakowaJacek Majchrowskipostawił na swoim. Turyści znów zobaczą pod Sukiennicami tylko smutnego wieszcza na pomnikowym cokole i przygotowaną dla gości cepeliadę. W Polsce przecież jest tak cudnie, iż nikt nie protestuje…

Ze strony organizatorów protestu

(http://fakrakow.wordpress.com/2012/05/21/trwa-okupacja-rynku-glownego/):

 

Piątek, godzina 6.21

O godzinie 6:00 pojawiły się znaczne siły policji, straży miejskiej w towarzystwie Adama Młota szefa Urzędu Miasta Krakowa do spraw imprez masowych. Młot mówi, że jesteśmy zbiegowiskiem i mamy się rozejść. Potrzeba wsparcia!

 

Piątek, godzina 7:25

Straż miejska wraz z policją zlikwidowały miasteczko namiotowe na Rynku Głównym. Akcję nadzorował wicedyrektor ZIKiT Andrzej Olewicz oraz rzecznik prasowy straży miejskiej Marek Anioł. Zostały zatrzymane 2 osoby. Przewieziono je na komisariat przy ul. Szerokiej. Prosimy o dzwonienie i pytanie o zatrzymanych:

(012) 615-77-00 begin_of_the_skype_highlighting     (012) 615-77-00   end_of_the_skype_highlighting(012) 61-57-317 begin_of_the_skype_highlighting   (012) 61-57-317 

 

godzina 9:45

Zatrzymane osoby są już na wolności.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*